Co to jest zumba kids?

Zumba kids to połączenie Zumba Fitness (Salsa, Cumbia, Reggaeton, Hip-Hop i innych tańców) i treningu mającego na celu zapewnienie dzieciom maximum zabawy.

Jak wyglądają zajęcia zumby kids?
Zajęcia Zumba Kids trwają 30 minut. Zaczynają się od rozgrzewki, aby dobrze rozgrzać mięśnie i przygotować organizm dziecka do dalszych ćwiczeń. Następnie rozpoczyna się nauka kroków tańca. Dzieci nie lubią monotonii, dlatego też przygotowywane są dla nich specjalne gry i zabawy. Dzięki grom i zabawom dzieci dowiadują się o nowych rodzajach tańca.

Jakie korzyści daje Zumba Kids?

Zumba Kids to nie tylko ćwiczenia i taniec.
Na zajęciach tych będziemy rozwijać:

• koordynację, która odpowiada m.in. za proces pisania, czytania, rysowania.
  • równowagę
  • dyscyplinę
  • pamięć ruchową
  • kreatywność

Badania wykazały również, iż zajęcia Zumba dla dzieci pobudzają pracę mózgu i tym samym mają korzystny wpływ na rozwój intelektualny dziecka.

Zumba Kids uczy:

• szacunku
  • umiejętności pracy zespołowej
  • odpowiedzialności
  • zaufania
  • pewności siebie

Ćwiczenia:

1. Polepszają nastrój i pomagają dzieciom skupić się na nauce.
2. Pomagają dzieciom skupić uwagę, planować i nie rozpraszać się.
3. Tworzą pozytywne korelacja między sprawnością fizyczną a możliwościami poznawczymi.
4. Pomagają w zapobieganiu nadwadze u dzieci.

W ramach opłąty stałej wszystkie dzieci uczą się poprzez zabawę języka angielskiego, który odbywa się w małych grupach.Dodatkowo dzieci korzystać mogą z ze spotkań z religią , które prowadzi Pani Anna Synoradzka

Zapraszamy :)